Preview Mode Links will not work in preview mode

Sep 5, 2020

Kiedy PiS doszedł do władzy, Mikołaj Pawlak trafił do nowo utworzonego Departamentu Rodziny i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości i został tam dyrektorem. Potem dzięki poparciu Zbigniewa Ziobry, Sejm głosami PiS wybrał go na Rzecznika Praw Dziecka. W tym tygodniu zasłynął on występem, związanym z początkiem roku szkolnym. Głównym niebezpieczeństwem, które dostrzegł było domniemane działanie edukatorów seksualnych, którzy - jego zdaniem - "rozchwianym emocjonalnie dzieciom" podawać mieli "środki farmakologiczne, ułatwiające zmianę płci". Jak wyglądała kariera zawodowa Mikołaja Pawlaka? Jaki wpływ na jego wypowiedzi i czyny ma Zbigniew Ziobro i jego środowisko? Czy wewnętrzne konflikty rozsadzą Zjednoczoną Prawicę?
 
Na przestrzeni 5 lat roztrwonił poparcie, którym dysponował w roku 2015. Przez długi czas podkreślał swój awers do partii politycznych, a sam system partyjny chciał zlikwidować. Dziś zszedł z drogi z walki z systemem. Paweł Kukiz, bo o nim mowa, zakłada partię polityczną. Do czego Kukizowi potrzebna jest partia? Co o tym działaniu sądzą ludowcy? Dlaczego nie udało mu się wejść w koalicję z Konfederacją?
 
W polityce jest tak, że albo ma się szczęście, albo się go nie ma. Prezydent Warszawy wybitnie szczęścia nie ma. Inauguracja ruchu Trzaskowskiego, która miała mieć miejsce na początku września, przełożona została o około miesiąc. Powodem awaria Czajki. Opozycja co chwilę szuka kogoś, kto zostanie symbolem walki z władzą. Przywództwa się jednak nie dostaje, trzeba po nie sięgnąć - jak mawiał Donald Tusk. Czy Rafał Trzaskowski jest nadzieją opozycji i ma szanse stać się wymarzonym liderem?